Media o szkoleniach.
W marcowym wydaniu "Twojego Stylu" z 2005 roku ukazał się artykuł "Głośniej, smielej" Pani Agnieszki Litorowicz-Siegert opisujący zmagania osób które przebyły trudną drogę od lęku i tremy do biegłości w sztuce przemówień publicznych. Osobisty głos w tej sprawie zabierają na łamach tego tekstu osoby publicznie znane, dziennikarze telewizyjni, przedstawiciele biznesu. W artykule uznano Perfect Training jako godną polecenia firmę szkoleniową wspomagającą rozwiązywanie problemów nieśmiałości i dającą okazję do rozwoju umiejętności publicznych przemówień. Oto znaczący wyjątek z tekstu.
...Chcesz nabrać swobody w mówieniu do grupy ludzi? Nikt za Ciebie nie zwalczy nieśmiałości, ale kilka fachowych rad na pewno Ci się przyda. Możesz zapisać się na kurs, gdzie pokonywać tremę uczą się artyści, politycy, dziennikarze. Oto kilka dobrych adresów.
Homo Creatore Ośrodek Doradztwa i Treningów Szkoleniowych
ul. Zurawia 47, p. 213, 00-680 Warszawa
tel. (0 22) 629 77 87
ENERGY Training & Consulting
ul. Niemcewicza 17, 02-306 Warszawa
tel. (0 22) 823 43 33
PERFECT TRAINING
ul. Bolesława Prusa 15, 83-010 Straszyn k/Gdańska
tel. (0 58) 691 0 999, 0 602 760 223
SARTO Public Relations
al. Armi Krajowej 62, 50-451 Wrocław
tel. (0 71) 79 67 312, (0 71) 79 67 313
Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu
ul. Sikorskiego 18/38, 40-282 Katowice
tel. 0 502 922436, 0 501 053 253
---
Kazimierz Kutz - "Śmierć komiwojażera"
Tak w TVP WIADOMOŚCI 15 kwietnia 2004 rekomendowano spektakl "Śmierć komiwojażera" (Wyjątki z artykułu zamieszczonego w internetowym serwisie informacyjnym TVP WIADOMOŚCI, http://wiadomosci.tvp.pl)
------
"W warszawskim Teatrze Małym Kazimierz Kutz reżyseruje "Śmierć komiwojażera" jedną z najważniejszych sztuk Arthura Millera, która w 1949 roku stała się "sztandarowym utworem" dramaturgii amerykańskiej. W obsadzie same gwiazdy: Janusz Gajos, Anna Seniuk, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat. Premiera odbędzie się w piątek.
Artur Miller zadebiutował nią mając 32 lata....bohater sztuki... stawiany jest w jednym rzędzie z bohaterami największych dzieł literatury... Premiera "Śmierci komiwojażera" odbyła się na Broadway'u w 1949 roku. Wystawiono ją ponad 700 razy. Doczekała się wielu przekładów i triumfowała na scenach niemal wszystkich krajów!"
------
Cieszymy się, że mogliśmy mieć własny wkład w tak znaczącym artystycznym przedsięwzięciu. Wydarzyło się to za sprawą naszych artykułów umieszczonych na poprzedniej wersji strony internetowej Perfect Training. Fragmenty naszych tekstów dotyczących psychologii sprzedaży zostały uznane przez artystów za bardzo ekspresyjne i korelujące z tematyką przedstawienia. Zostały one wprowadzone i wyeksponowane w programie przedstawienia wprowadzając przyszłego widza w nastrój sztuki.
Życzymy miłego czytania i przyjemności z udziału w przedstawieniu.
---
Asertywność: Bez kłótni postawić na swoim
Takie szkolenia potrzebne są i asystentce prezesa, i menedżerowi działu sprzedaży.
Puls Biznesu, 2006
---
Jak to wygląda?
Umiejętność ta jest zazwyczaj przekazywana na szkoleniach zamkniętych. Najczęściej trwają one dwa dni i są organizowane w grupach 8-12 osobowych. Poprzedzają je rozmowy szkoleniowców z osobami, które będą brały udział w treningu i z ich przełożonymi. Rozpoznaniu tych pól, w których rozwój asertywności jest najbardziej pożądany, często pomagają testy. Około 80 proc. czasu szkolenia to zajęcia praktyczne. Poprzez scenki czy studia przypadków pokazuje się kursantom, jak mają wyrazić swe oczekiwania i poglądy...
Ćwiczonym zadaniem może być np. odegranie scenki, w której jedna z osób wciela się w szefa, a druga w podwładnego chcącego uzyskać urlop. Celem jest dojście do porozumienia pomimo przeszkód. Szef nie może krzyczeć czy ignorować pracownika, a proszący o wolne musi umieć bez lęku wyrażać swoje potrzeby.
Dla kogo?
Takie kursy przydają się tym, których praca łączy się z częstymi kontaktami z ludźmi oraz stresem. Szkolenie przyda się i asystentce prezesa, i menedżerowi działu sprzedaży. Szkolenie pozwala na umiejętne formułowanie uwag i opinii, uczy komunikować się bez agresji, a także, jak odmawiać i np. nie brać na siebie za dużo obowiązków...
Czy warto?
Za standardowy dwudniowy trening dla 10-osobowej grupy trzeba zapłacić około 10 tys. zł. Do tego należy doliczyć dodatkowe koszty, np. za salę. Czy warto wydać takie pieniądze na rozwój pracowników?
Asertywność pracowników wiąże się z mnóstwem oszczędzonego czasu i energii. Klienci są bardziej zadowoleni, a to siłą rzeczy przekłada się na większe zyski...
Źródło:Archiwum Puls Biznesu wyd. 2059 str. 26