Szkolenia na skróty


Wybór szkolenia to czasami niełatwa sprawa. Aby upewnić się w decyzji nie wystarczy przeczytać ofertę. Ważne są szczegóły. Mógłbyś chcieć porozmawiać. Zadać pytania, sprawdzić czy będzie Ci przydatne, przedstawić swoją sytuację, wysłuchać odpowiedzi. Poznać osobę, która ma nam być pomocna. Może zmienić formę ze szkolenia grupowego na indywidualne. Pytania, pomysły, pytania...

Znajdź odpowiedzi i 

[Zadzwoń teraz]

Jeśli nie możesz się dodzwonić oznacza to, że prawdopodobnie pracuję. Na pewno oddzwonię.

[Wyślij wiadomość]

 • Od 29 lat pomagamy naszym klientom realizować ich cele

  Osiągamy to poprzez odpowiednio dobrane: szkolenia, coaching, doradztwo w zakresie "miękkiego" HR i edukację psychologiczną. Te działania to domena naszej ponad 29 letniej działalności. Naszą ofertę kierujemy głównie do sektora biznesowego.
Aby być sobą wreszcie!

Asertywność i asertywne zachowania

Opis szkolenia.


Asertywność pomaga wygrywać nie tracąc przyjaźni, szacunku do siebie, okazji na przyszłość, zdrowia i... klientów. Asertywność uczy jak przestać się bać. Trzy postawy wobec lęku: bój się - bądź wrogi, atakuj i... przegrywaj. Bój się - bądź uległy, poddawaj się i... przegrywaj. Bój się - bądź łagodny i stanowczy, informuj, wygrywaj i...przestań się bać !!! Asertywność to szkolenie z zakresu paradoksu: uczysz się, że najłagodniejsze może być najtwardsze.


ABY BYĆ SOBĄ! ABY BYĆ SOBĄ WRESZCIE!!!

Jak przegrać.

Poddawaj się i przegrywaj.

CIEKAWE PYTANIE.
Jaką wartość może mieć dla innych Twoje "TAK" jeśli nie potrafisz powiedzieć i obronić swojego "NIE" ?

Ten rodzaj postępowania oparty jest na wewnętrznym przekonaniu, że potrzeby innych są ważniejsze niż twoje. Rezygnujesz z własnych praw. Jeśli w kontaktach z innymi rezygnujesz z wyrażania własnych opinii, uczuć i zachowań i wierzysz, że to polepszy twoje relacje lub uczyni łatwiejszym zaspokojenie twoich potrzeb - jesteś w błędzie. Jaką wartość może mieć dla innych Twoje "TAK" jeśli nie potrafisz powiedzieć i obronić swojego "NIE" ?

MOCNO POWIEDZIANE.
Stawanie się asertywnym jest jak powrót do źródeł. Płynie się pokonując nurt i czasem jest ciężko. Warto jednak pamiętać, że z nurtem zawsze płyną tylko śmieci.

Ludzie, z którymi się spotykasz muszą wiedzieć jak chcesz być traktowany i kim jesteś. Jeśli pod wpływem innych będziesz robić coś, na co nie ma w tobie zgody, lub jesteś w ten sposób traktowany - będziesz prawdopodobnie doznawać przykrych i silnych uczuć. Niewyrażony żal, poczucie krzywdy, złość i utrata szacunku do siebie w końcu zamienią się na wrogą obwiniającą postawę i zbiorą swoje żniwo. Kiedyś na pewno wybuchniesz. A oni poczują się oszukani i oburzeni gdy w agresywny raniący sposób poinformujesz, że to, co robili nie odpowiadało ci. Wówczas odrzucą cię i przegrasz.

NIE OCZEKUJ...
Nie oczekuj więc, że inni... powinni się domyśleć czego i w jaki sposób chcesz. Dowiedziono, że osoby postępujące w ten sposób uczą się bezradności. Ta zaś dramatycznie obniża twoje możliwości.

Nie oczekuj więc, że inni... powinni się domyśleć czego i w jaki sposób chcesz. Dowiedziono, że osoby postępujące w ten sposób uczą się bezradności. Ta zaś dramatycznie obniża twoje możliwości. Coraz więcej badaczy informuje, że wyuczona bezradność prawdopodobnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Poza innymi masz więc i ten ważny powód by zmienić własne zachowanie.

Bądź wrogi, atakuj i przegrywaj.
Jeśli postępujesz w ten sposób oznacza to, że stawiasz własne potrzeby ponad potrzebami innych i naruszasz ich prawa. Prawdopodobnie oskarżasz i żądasz zamiast prosić, poniżasz zamiast wspierać, ośmieszasz, narzucasz zamiast przekonywać, krzyczysz zamiast wyjaśniać, ironizujesz zamiast wyrazić oczekiwania, obrażasz się zamiast wyjaśniać, zrywasz kontakt zamiast informować czego pragniesz, krytykujesz ludzi zamiast krytykowania ich zachowań.

Oczywiście manipulujesz innymi i wykorzystujesz ich do własnych potrzeb. Jesteś nastawiony rywalizacyjnie. Pewnie często czujesz się lepszy od innych. Myślę, że jesteś skuteczny i często dostajesz od innych to, czego chcesz, ale jak sądzę znacznie więcej ludzi cię nienawidzi niż cię lubi. Fachowcy twierdzą, że masz duże szanse umrzeć znacznie wcześniej niż potrzeba na zawał serca lub mózgu.

Jak wygrywać.

Łagodnie, Stanowczo bez lęku.

DRAMATYCZNE SKUTKI...
Gdy postępujesz w ten sposób wzbudzasz w innych szacunek i podziw wobec ciebie, wiarę we własne siły, chęć i gotowość do zmian i rozwoju.
Ludzie wokół ciebie stają się lojalni i czują się wobec ciebie zobowiązani. Czasami czują się zawstydzeni tym, co robią ale nie czują się zawstydzani. Czują się odpowiedzialni zamiast czuć się winni.
A co ty czujesz? Czujesz się silny. Rośnie twój szacunek do siebie. To sposób postępowania oznaczający, że pragniesz zaspokajać własne potrzeby w taki sposób by nie naruszać praw innych i uwzględniać ich potrzeby i racje.

Gdy postępujesz w ten sposób wzbudzasz w innych szacunek i podziw wobec ciebie, wiarę we własne siły, chęć i gotowość do zmian i rozwoju. Ludzie wokół ciebie stają się lojalni i czują się wobec ciebie zobowiązani. Czasami czują się zawstydzeni tym, co robią ale nie czują się zawstydzani. Czują się odpowiedzialni zamiast czuć się winni. A co ty czujesz? Czujesz się silny. Rośnie twój szacunek do siebie. Czujesz się ważny dla innych wiesz, że masz na innych duży i pozytywny wpływ. Wiesz, że potrafisz zadbać o siebie i innych. Widzisz jak powiększa się stan twoich kont: emocjonalnego, intelektualnego, zdrowotnego i finansowego.

Nie oznacza to, że asertywność jest dla wszystkich. Jest tylko dla tych, którzy są gotowi być "blisko siebie" nawet jeśli nie zyskuje to akceptacji i sympatii innych. Nawet jeśli oznacza to ostracyzm i odrzucenie. Stawanie się asertywnym jest jak powrót do źródeł. Płynie się pokonując nurt i czasem jest ciężko. Warto jednak pamiętać, że z nurtem zawsze płyną tylko śmieci.

Wniosek.

Zyskasz gdy weźmiesz udział w warsztacie jeśli:

 • czujesz się niezręcznie, winny lub boisz się gdy mówisz "nie",
 • sprawiasz, że inni czują się winni lub boją się gdy mówią ci "nie

Potrzebujesz tego szkolenia aby interesy firmy szły lepiej jeśli:

 • ludzie, którzy pracują dla twojej firmy powinni być, stanowczy, działać z mocą lecz łagodnie

Musisz je przejść jeśli:

 • mówisz "tak" gdy chcesz powiedzieć "nie",
 • sprawiasz, że ludzie mówią ci "tak" nawet wtedy gdy chcą powiedzieć "nie"

Zapraszam Cię.

Program szkolenia.


Tematy podstawowe.

 • Jak bardzo jesteś asertywny - mapa umiejętności.
 • Jak można rozumieć asertywność. Granice. Prawa.
 • Jak odmawiać.
 • Jak nie poddać się negatywnej manipulacji.
 • Jak przyjąc krytykę, pochwałę (pochlebstwo) oraz jak wyrazić własne opinie i przekonania.
 • Co zrobić gdy czujesz się zakłopotany.
 • Jak wyrażać uczucia (przyjemne i nieprzyjemne).
 • Jak reagować na agresywne zachowania innych - wyrażanie gniewu i stanowienie praw.
 • Jak zareagować gdy konflikt grozi zerwaniem relacji. Rozwiązywanie problemów interpersonalnych.

Tematy dodatkowe (np. na follow up).

 • Asertywność w kontakcie z samym sobą.
 • "Regulacja" monologu wewnętrznego.
 • Występy publiczne.

Metody szkoleniowe.

 • Kontrakt "Bez Oporu".
 • Kwestionariusze i testy służące autodiagnozie.
 • Wykłady.
 • Dyskusje grupowe.
 • Modelowanie.
 • Ćwiczenia z "Wzrastającym Stopniem Trudności".
 • Indywidualne programy rozwoju osobistego i zawodowego.
 • Ocena realizacji kontraktu.