Szkolenia na skróty


Wybór szkolenia to czasami niełatwa sprawa. Aby upewnić się w decyzji nie wystarczy przeczytać ofertę. Ważne są szczegóły. Mógłbyś chcieć porozmawiać. Zadać pytania, sprawdzić czy będzie Ci przydatne, przedstawić swoją sytuację, wysłuchać odpowiedzi. Poznać osobę, która ma nam być pomocna. Może zmienić formę ze szkolenia grupowego na indywidualne. Pytania, pomysły, pytania...

Znajdź odpowiedzi i 

[Zadzwoń teraz]

Jeśli nie możesz się dodzwonić oznacza to, że prawdopodobnie pracuję. Na pewno oddzwonię.

[Wyślij wiadomość]

 • Od 29 lat pomagamy naszym klientom realizować ich cele

  Osiągamy to poprzez odpowiednio dobrane: szkolenia, coaching, doradztwo w zakresie "miękkiego" HR i edukację psychologiczną. Te działania to domena naszej ponad 29 letniej działalności. Naszą ofertę kierujemy głównie do sektora biznesowego.
Nie starzej się - zużywaj się!

Zarządzanie czasem - organizacja i planowanie zadań

Opis szkolenia.


Nie istnieje umiejętność zarządzania czasem, ponieważ nie ma możliwości zarządzania czasem. To nie z czasem jest coś nie tak, lecz z tobą, jeśli nie osiągasz zamierzonych rezultatów. Możesz więc jedynie lepiej kierować sobą. Ten warsztat odpowiada na pytanie: jak tego dokonać?


NIE STARZEJ SIĘ - ZUŻYWAJ SIĘ!

Czym różni się żebrak od milionera?

NASZA OBIETNICA.
Wierzymy, że nie jest ważne jak wielkie lub niskie jest twoje wykształcenie, czy jesteś stary czy młody, czy jesteś kobietą czy mężczyzną...
Ważne jest tylko to, czy potrafisz marzyć, rozpoczynać z wizją końcowej nagrody, odkładać ją na potem i cieszyć się drogą. Więc tylko bez wymówek proszę. Jeśli twój cel jest naprawdę atrakcyjny trudności się nie liczą.
Nie zwlekaj. Pomożemy Ci osiągnąć to, co być może dzisiaj wydaje Ci się niemożliwe.

To proste żebrak wydawał pieniądze na treningi, które miały mu dać wiedzę jak zarządzać czasem. Milioner zdobywał wiedzę jak przebyć drogę pomiędzy pragnieniem a spełnieniem.

 

Definicja szaleństwa.

Nie istnieje umiejętność zarządzania czasem ponieważ nie ma możliwości zarządzania czasem. Zarządzać znaczy: móc coś kazać, znaczy posiadać władzę nad czymś. Nikt z nas nie może nic kazać czasowi. Nie możemy kazać mu się zatrzymać, ani zacząć biec szybciej, ani płynąć w odwrotnym kierunku. Jak masz wątpliwości sprawdź u A. Einsteina. Czas jest jedynie wspólnym ludziom odniesieniem, dzięki któremu możemy synchronizować nasze wspólne działania. Właśnie w tym głównie celu konstruowano, ujednolicano i doskonalono kalendarze i zegary.

CZYM WARTO ZARZĄDZAĆ.
...nie próbuj uczyć się zarządzać czasem - ucz się kierować sobą i tego jak współdziałać z innymi. Nauczaj tego innych.
Nie próbuj stać się władcą czasu stań się raczej władcą siebie. Będziesz potrafił wówczas zabrać siebie i innych gdzie tylko zapragniesz.
W tym kontekście definicja szaleństwa brzmi: pomyśl, że twoje życie i działanie zależy od czegoś, na co nie masz wpływu a potem za wszelką cenę spróbuj zdobyć nad tym kontrolę.

Wniosek - nie próbuj uczyć się zarządzać czasem - ucz się kierować sobą i tego jak współdziałać z innymi. Nauczaj tego innych. Nie próbuj stać się władcą czasu stań się raczej władcą siebie. Będziesz potrafił wówczas zabrać siebie i innych gdzie tylko zapragniesz. To nie z czasem jest coś nie tak lecz z tobą jeśli nie osiągasz zamierzonych rezultatów.

 

Pomiędzy pragnieniem a spełnieniem - hegemonia celu

CZY MASZ JUŻ WŁASNY UNIKALNY POWÓD?
Jeśli jesteś na tyle inteligentny, że wiesz jak się nazywasz i w jakim mieście mieszkasz nie jest możliwe byś miał problemy z "zarządzaniem czasem"...co najwyżej możesz nie mieć ważnego powodu by nim "zarządzać" lub nie wierzyć w osiągnięcie tego czego pragniesz. I coś jeszcze: okoliczności się nie liczą ale bardzo liczy się to jak wykorzystasz okoliczności.

Jeśli jesteś na tyle inteligentny, że wiesz jak się nazywasz i w jakim mieście mieszkasz nie jest możliwe byś miał problemy z "zarządzaniem czasem"...co najwyżej możesz nie mieć ważnego powodu by nim "zarządzać" lub nie wierzyć w osiągnięcie tego czego pragniesz. Pomyśl: co rzeźbiarzowi po wspaniałych dłutach jeśli brakuje mu inspiracji i wizji? Człowiek, który ma cel i misję staje się przeźroczysty. Jest jak pryzmat. Jeśli zechce: w świetle codziennych, nawet niesprzyjających okoliczności potrafi odnaleźć tęczę okazji i możliwości. Wniosek: okoliczności się nie liczą ale bardzo liczy się to jak wykorzystasz okoliczności.

 

Co widzisz w lustrze?

NAPRAWDĘ WREDNY TEST.
Znamy ludzi, którzy nie mają ani czasu ani pieniędzy.
Znamy ludzi, którzy mają pieniądze, ale nie mają czasu.
Znamy także ludzi, którzy mają: i czas, i pieniądze, i święty spokój.

Pierwsi mają długie gadatliwe jęzory.
Drudzy wielkie wyłupiaste zaślepione żądzą zysku oczy. Trzecich poznasz po wacie w ustach żeby nie gadać bez sensu, wielkich uszach żeby słuchać i bystrych oczach, aby dostrzegać możliwości i okazje.

A Ty, co widzisz w lustrze? Po czym mógłbym cię rozpoznać?

Jeśli wierzysz, że czas to pieniądz... masz rację. Jeśli twierdzisz, że czas jest bardziej wartościowy niż pieniądze... również masz rację.

Wszyscy znamy ludzi, którzy nie mają ani czasu ani pieniędzy. Za to mają długi oraz wiarygodne nic nie warte usprawiedliwienia. Kiedy umierają, to w pewnych miejscach świata, chowani są twarzą do ziemi? Niektórzy z nas znają takich, którzy mają pieniądze, ale nie mają czasu. Zakochali się w pieniądzach zapominając, że nie odwzajemniają one pocałunków. Ci mają na wszystko, ale nie mają nikogo.Są także tacy, którzy mają: i czas, i pieniądze, i święty spokój. Tylko nieliczni wierzą, że ci ostatni istnieją.

Pierwsi mają długie gadatliwe jęzory. Drudzy wielkie wyłupiaste zaślepione żądzą zysku oczy. Trzecich poznasz po wacie w ustach żeby nie gadać bez sensu, wielkich uszach żeby słuchać i bystrych oczach, aby dostrzegać możliwości i okazje. A Ty, co widzisz w lustrze? Po czym mógłbym cię rozpoznać?

 

Wnioski - szacunek jest dla wszystkich ale podziw dla nielicznych. Czego pragniesz?

Nie zajdziesz daleko jeżeli:

 • motywuje cię lęk - pokażemy ci jak go eliminować i wykorzystywać.
 • jeżeli zżera cię perfekcjonizm - nauczymy cię akceptować błędy i dążyć do zdrowego mistrzostwa.
 • będziesz szedł sam - pokażemy ci, że dzięki innym możesz iść szybciej i dostać więcej tego, czego pragniesz.
 • dzięki "automotywacji" dlatego nauczymy cię jak budować długotrwałe zaangażowanie.
 • będziesz się starał bardziej i mocniej dlatego będziemy cię nakłaniać do robienia czegoś innego lub inaczej.
 • dzięki oszczędzaniu czasu - zaproponujemy ci wiedzę o tym jak go inwestować.
 • skoncentrujesz się na rozwiązywaniu problemów - pokażemy ci jak je omijać.

Nie wierzymy w systematyczność. W zamian pokażemy Ci jak nie tracić wiary i podtrzymywać zaangażowanie. Wiemy, że to nie trudności cię niszczą lecz brak sukcesów - pomożemy ci więc nabrać rozpędu. Nie będziemy nakłaniali cię jednak do optymizmu - pokażemy jak możesz opierać się przeciwnościom nie tracąc realizmu. Ok. opowiemy ci również jak wykorzystywanie zegarka może ci pomóc w realizacji celów.

Wierzymy, że nie jest ważne jak wielkie lub niskie jest twoje wykształcenie, czy jesteś stary czy młody, czy jesteś kobietą czy mężczyzną... Ważne jest tylko to, czy potrafisz marzyć, rozpoczynać z wizją końcowej nagrody, odkładać ją na potem i cieszyć się drogą. Więc tylko bez wymówek proszę. Jeśli twój cel jest naprawdę atrakcyjny trudności się nie liczą. Nie zwlekaj. Pomożemy Ci osiągnąć to, co być może dzisiaj wydaje Ci się niemożliwe.

Zapraszam Cię

Program szkolenia.


Mapa umiejętności.

 • Autoanaliza.
 • Motywowanie siebie: unikanie urazu psychicznego, aktywacja społeczna.
 • Czas jako kapitał i jego złodzieje.
 • Wymówki.
 • Reguły związane z zarządzaniem czasem.
 • Perspektywa czasowa w planowaniu i zasady ustalania celów.
 • Priorytety.
 • Zyski i straty z wprowadzenia metod zarządzania czasem - krzywa Seiwerta.
 • Zysk i strata w planowaniu zadań i zasada Pareto.
 • Niedoszacowanie i przeszacowanie czasu - zasada Parkinsona.
 • Aktywność dobowa i biorytmy.
 • Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji.
 • Zasady delegowania zadań.
 • Zasady realizacji zadań w ciągu dnia.
 • Zasady postępowania z telefonem, dokumentami, odwiedzającymi, materiałami do czytania, naradami, korespondencją.
 • System planowania czasu.
 • Narzedzia.
 • Tipsy.

Metody szkoleniowe.

 • Wykłady.
 • Dyskusje.
 • Kwestionariusze.
 • Ćwiczenia ze wzrastającym stopniem trudności i komplikacji.
 • Indywidualne Programy Rozwoju Zawodowego i Osobistego.
 • Check lists.